Vyhledávání

David Garrett - ICONIC 2023

5358 1678515698 334655602 589936139708782 295323590714822286 n
Pořadatel: Zámek Slavkov - Austerlitz, příspěvková organizace
Místo konání:

Zámek Slavkov - Austerlitz Palackého nám. 1, Slavkov, 684 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Regionální
Doporučeno pro: Pohodovou dovolenou
Typ akce: Koncert
Tematická kategorie: Hudba
Více informací na: https://www.zamek-slavkov.cz/akce/
Anotace: Tribute to art presents DAVID GARRETT Trio Iconic tour 2023 a Moravská filharmonie Olomouc 11. 8. 2023 v parku Zámku Slavkov - Austerlitz

Podrobný popis:

David Garrett vzal do rukou své první housle už jako čtyřletý, když studoval se Zahkarem Bronem a Idou Haendel. Jeho mimořádný a mnohostranný talent byl odhalen již na samém začátku. Jako zázračné dítě debutoval na jevišti už jako desetiletý a stal se nejmladším umělcem vůbec, který podepsal smlouvu s prestižním vydavatelstvím Deutsche Grammophon ve věku třinácti let. Jako dítě spolupracoval s dirigentskými legendami jako Zubin Mehta, Claudio Abbado nebo Yehudi Menuhin. V patnácti letech nahrál všech dvacet čtyři Paganiniho capricií, které jsou nepochybně jedny z nejnáročnějších skladeb pro housle, které byly kdy napsány. Yehudi Menuhin ho dokonce označil jako „největšího houslistu své generace“. Právě v tomto bodě své kariéry se David Garrett rozhodl pro vybroušení svých schopností a zapsal se na světoznámou školu Juilliard v New Yorku. Stal se žákem Itzhaka Perlmana. Po ukončení školy až do dnešních dnů spolupracuje s nejvýjimečnějšími dirigenty klasické hudby jako Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly nebo Andrés Orozco-Estrada.

**************************************************

Po úspěšném turné „Alive-my Soundtrack“ v roce 2022 čítající třicet dva koncertů v jedenácti zemích otevírá David Garrett novou kapitolu. Jeho nové album klasické hudby ICONIC vydalo Deutsche Grammopon 4. listopadu 2022. Album je inspirováno legendárními houslisty, jejichž skvosty a melodie nadchly Davida Garretta již v dětství.Album je zpracováno pro housle, kytaru a orchestr (Francka van der Heijdena a Davida Garretta) můžeme slyšet hudbu Bacha, Dvořáka, Glucka, Kreislera, Mendelssohna, Schumanna a dalších. David Garrett zahraje tento koncert poprvé v triu spolu s kytarou a basou. Jeho osobní výběr hudby evokuje zlatou éru houslových virtuózů, když skladatelé jako Zino Francescatti, Arthur Grumiaux, Jasch Heifetz, Fritz Kreisler a Yehudi Menuhin bavili publika přídavky a jinými miniaturami. Tyto vzbuzují obdiv mladého hudebníka dodnes.