Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Vyhledávání

Vyhodnocení soutěže Památka roku 2017

PR 2017 logo RGB

Dnes dopoledne byly vyhlášeny výsledky soutěže Památka roku 2017. V 1. kategorii (malá) zvítězila Kaple Ukřižování – cyklus křížové cesty – Jiřetín pod Jedlovou, v 2. kategorii (velká) zvítězil Dřevěný krytý most přes Jizeru v obci Bystrá – Bystrá nad Jizerou. Blahopřejeme!

V minulých dnech proběhla krajská hodnocení soutěže Památka roku 2017. Celkem se do soutěže přihlásilo 37 objektů. V pátek 23.2.2018 proběhlo i vyhodnocení celostátní - bylo rozhodnuto o třech "nominovaných" na vítěze v soutěži Památka roku 2017 v obou kategoriích: Kategorie malá: 14 kaplí křížové cesty – Mníšek pod Brdy, Kaple Ukřižování – cyklus křížové cesty – Jiřetín pod Jedlovou, Krovy měšťanských domů – Cheb. Kategorie velká: Budova bývalé železniční zastávky - Ostrov, Dřevěný krytý most přes Jizeru v obci Bystrá – Bystrá nad Jizerou, Werichova vila – Praha 1 (dle abecedy). Všem blahopřejeme!

1. V Karlovarském kraji se do soutěže přihlásily celkem 4 objekty:

Kategorie malá - rekonstrukce do 2 mil. Kč)
Sv. Alžběta – Žlutice
Krovy měšťanských domů – Cheb
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí:  ikona souboruKrovy měšťanských domů - Cheb

Kategorie velká - rekonstrukce nad 2 mil. Kč)
Budova bývalé železniční zastávky – Ostrov
Chebský hrad – palác
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: Budova bývalé železniční zastávky – ikona souboruOstrov nad Ohří

2. V Plzeňském kraji se do soutěže přihlásily celkem 2 objekty:

Kategorie malá
Kaple sv. Jana Nepomuckého – Tajanov u Tupadel
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: Kaple sv. Jana Nepomuckého – ikona souboruTajanov u Tupadel

Kategorie velká
Mírové náměstí Horažďovice
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruMírové náměstí Horažďovice

3. V Libereckém kraji se do soutěže přihlásily celkem 4 objekty:

Kategorie malá
Kaplička sv. Jana Nepomuckého – Volavec
Sloup se sochou Panny Marie – Rovensko pod Troskami
Hřbitovní domek s márnicí – Lomnice nad Popelkou
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruHřbitovní domek s márnicí – Lomnice nad Popelkou

Kategorie velká
Dřevěný krytý most přes Jizeru v obci Bystrá – Bystrá nad Jizerou
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí ikona souboruDřevěný krytý most přes Jizeru v obci Bystrá – Bystrá nad Jizerou

4. V Jihočeském kraji se do soutěže přihlásily celkem 2 objekty:

Kategorie malá
Měšťanský dům čp. 545 - Slavonice
Měšťanský dům čp. 517 - Slavonice
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruMěšťanský dům čp. 517 - Slavonice

Kategorie velká - nebyl přihlášen žádný objekt

5. Ve Středočeském kraji se do soutěže přihlásil celkem 1 objekt:

Kategorie malá
14 kaplí křížové cesty – Mníšek pod Brdy
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboru14 kaplí křížové cesty – Mníšek pod Brdy

Kategorie velká - nebyl přihlášen žádný objekt

6. V kraji Praha se do soutěže přihlásily celkem 3 objekty:

Kategorie malá
Pomník Benedikta Roezla - Praha 2
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruPomník Benedikta Roezla - Praha 2

Kategorie velká
Werichova vila – Praha 1
Kaple sv. Terezie z Avily
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruWerichova vila – Praha 1

7. V Královéhradeckém kraji se do soutěže přihlásil celkem 1 objekt:

Kategorie malá
- nebyl přihlášen žádný objekt
Kategorie velká
Celková obnova areálu čp. 10 v Bělči nad Orlicí
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruCelková obnova areálu čp. 10 v Bělči nad Orlicí 

8. V kraji Vysočina se do soutěže přihlásily celkem 4 objekty:

Kategorie malá
Socha sv. Jana Nepomuckého - Střížov
Areál hradu a zámku – I. hradní nádvoří - Polná
Kaple sv. Floriána – Brtnice
Kamenná panna - Jemnice
Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruKaple sv. Floriána – Brtnice

Kategorie velká - nebyl přihlášen žádný objekt

9. V Ústeckém kraji se do soutěže přihlásilo celkem 6 objektů:

Kategorie malá
Kaple Ukřižování – cyklus křížové cesty – Jiřetín pod Jedlovou
Hrobka Mattauschů – Benešov nad Ploučnicí
Socha sv. Barbory – Chomutov
Kaple Nejsvětější Trojice - Štětí

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruKaple Ukřižování – cyklus křížové cesty – Jiřetín pod Jedlovou

Kategorie velká
Veřejné prostranství ul. Jana Švermy v Kadani
Měšťanský dům čp. 163 - Kadaň

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruMěšťanský dům čp. 163 - Kadaň

10. V Pardubickém kraji se do soutěže přihlásil 1 objekt:

Kategorie malá - nebyl přihlášen žádný objekt

Kategorie velká
Náměstí Vaňorného – Vysoké Mýto

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruNáměstí Vaňorného - Vysoké Mýto

11. Ve Zlínském kraji se do soutěže přihlásily 2 objekty:

Kategorie malá - nebyl přihlášen žádný objekt

Kategorie velká
Zámek Holešov
Kostel sv. Františka Xaverského – Uherské Hradiště

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruZámek Holešov

12. V Olomouckém kraji se do soutěže přihlásily 4 objekty:

Kategorie malá
Větrný mlýn - Libavá

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruVětrný mlýn - Libavá

Kategorie velká
Hotel a kavárna Miss Sophieś – Olomouc
Státní hrad Šternberk
Gymnázium Jana Blahoslava - Přerov

 Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruHotel a kavárna Miss Sophieś – Olomouc

13. V Moravskoslezském kraji se do soutěže přihlásily 2 objekty:

Kategorie malá
Kašna - Štramberk

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruKašna - Štramberk

Kategorie velká
Měšťanský dům čp. 18 - Opava

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruMěšťanský dům čp. 18 - Opava

14. V Jihomoravském kraji se do soutěže přihlásil 1objekt:

Kategorie malá - nebyl přihlášen žádný objekt

Kategorie velká
Expozice pivovarnictví - Znojmo

Členové sekce rozhodli, že do celostátního kola postoupí: ikona souboruExpozice pivovarnictví - Znojmo






Vyhodnocení soutěže PR17

konference zamek 270

konference zamek 270

 
konference zamek 282

konference zamek 282

 
konference zamek 275

konference zamek 275

 
konference zamek 298

konference zamek 298

 
konference zamek 285

konference zamek 285

 
konference zamek 278

konference zamek 278

 
konference zamek 300

konference zamek 300

 
konference zamek 304

konference zamek 304

 
konference zamek 310

konference zamek 310

 
konference zamek 327

konference zamek 327

 
konference zamek 339

konference zamek 339

 
konference zamek 337

konference zamek 337

 
konference zamek 349

konference zamek 349

 
konference zamek 329

konference zamek 329

 
konference zamek 408

konference zamek 408

 
konference zamek 411

konference zamek 411

 
 
22.3.2018 20:41:57 | přečteno 2928x | kveta.vitvarova
 

Navigace

 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load