Vyhledávání

Zlínský kraj

Uherské Hradiště

Hodnotící komise se sešla ve středu 15. 1. 2014 v Uherském Hradišti.

Hodnotící komise rozhodla o vítězi krajského kola soutěže Památka roku 2013 za Zlínský kraj a nominuje kostel Nanebevzetí Panny Marie v Uherském Hradišti do celostátního kola.

Zdůvodnění:
- vzorová obnova
- vlastník opravoval několik let – akce víceleté památkové obnovy – systematická a příkladná předprojektová a projektová příprava, komplexní stavební obnova včetně statického zajištění a náročného odvlhčení objektu
- musel se potýkat se špatným stavebně technickým stavem jako důsledkem dlouhodobě zanedbávané údržby a neodborných zásahů do konstrukcí objektu předchozími nezdařilými opravami
- přistoupil i k restaurování kamenných prvků, historických výplní otvorů, interiéru včetně jeho nové úpravy (instalace sochařské výzdoby, svítidel a lavic). Za unikátní lze považovat především opětovné navrácení nalezeného a zrestaurovaného oltáře z roku 1740 do presbytáře kostela.
- provedl i úpravu okolí, restaurování litinového z 19. století kříže před kostelem
- velmi komplexní přístup v rámci památkové obnovy, citlivé skloubení stavebních prací a následných restaurátorských prací, rehabilitace interiéru včetně navrácení oltáře z 1. pol. 18. století a to vše zasazeno do upraveného okolí. Použití tradičních materiálových a technologických postupů, zachování veškerých autentických konstrukcí a prvků, repase původních výplní otvorů.

Zlínský kraj - fotogalerie přihlášených památek

Hotel Purkmistr - Kroměříž

Hotel Purkmistr - Kroměříž

 
Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

 
Mařatice

Mařatice

 
Uherský Ostroh - Zámek

Uherský Ostroh - Zámek

 
 
Vytvořeno 2.9.2014 14:36:42 | přečteno 1425x | lenka.hornova