Vyhledávání

Soutěž Mladí fotografují památky 2020

Registrace soutěžních fotografií byla 15. března ve 24 hodin ukončena. Nyní probíhá vyhodnocení. Všem účastníkům soutěže děkujeme! Vzhledem k aktuální situaci v ČR bylo zrušeno slavnostní setkání na Žofíně, kde měly být vyhlášeny výsledky soutěže. Vyhodnocení soutěže proběhne 18. června 2020.

V  roce 2007 bylo Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska osloveno hlavním pořadatelem - Radou Evropy, aby soutěž u nás zorganizovalo a převzalo nad ní záštitu. Sdružení se velmi rádo ujalo této výzvy a výsledkem je dvanáct úspěšných ročníků. Celá soutěž vrcholí předáváním cen a diplomů u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v paláci Žofín, v roce 2020 to bude 21. dubna.

Soutěž „Mladí fotografují památky“ je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz). Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.  Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.

Technické specifikace soutěže pro rok 2020:

Pro vkládání fotografií je uzávěrka 15. 3. 2020.

Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v paláci Žofín dne 21. dubna 2020. POZOR - setkání ZRUŠENO.

Rada Evropy stanovila pro soutěž tato kritéria:

Téma: Architektonické dědictví

Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení

Věkový limit: 21 let

Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice: 15. 3. 2020

V letošním roce musí účastníci opět vkládat fotografie přes internet na nové webové stránky Sdružení.

Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie. Pozor, registrace a vložení jedné, dvou nebo tří fotografií musí proběhnout najednou.

(není možné se zaregistrovat, vložit jednu fotografii, odeslat, a následně za několik dnů vložit další fotografii)

Veškeré informace či dotazy Vám zodpoví sekretariát SHS ČMS na tel: 224 213 166 nebo na internetové adrese info@shscms.cz .

Děkujeme Vám a těšíme se na další spolupráci.


Vytvořeno 28.8.2019 10:18:05 - aktualizováno 7.4.2020 8:34:42 | přečteno 4088x | kveta.vitvarova