Vyhledávání

Kadaň 2017

TOP týden 21. - 27. 8. 2017

pondělí 21. srpna 2017 - Kadaň

Kadaň patří mezi nejstarší královská města v Čechách. Na královské město byla Kadaň povýšena před rokem 1261 Přemyslem Otakarem II. Velký rozkvět zažila díky přízni Karla IV. a v barokních časech. Dnes patří mezi nejzachovalejší a nejmalebnější města v ČR. Historické centrum je od r. 1978 městskou památkovou rezervací.

Hlavní turistické cíle: Radniční věž, Mikulovická brána, Sloup Nejsvětější Trojice, Katova ulička, Barbakán Žatecké brány, Kadaňský hrad, Středověká bašta, Františkánský klášter, Rozhledna, Ptačí domky, Nábřeží Maxipsa Fíka, Socha „Orloj“ Pocta Mikulášovi z Kadaně.

úterý 22. srpna 2017 - Žatec

Královské město Žatec je jedním z nejstarších historických měst v Čechách. První písemná zmínka se vztahuje k roku 1004. Nachází se asi 75 km severozápadně od Prahy.

Hlavní turistické cíle: Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum, Žatecký pivovar, Radniční věž a procházkové trasy, Regionální muzeum K. A. Polánka, Synagoga, Křížová vila.

středa 23. srpna 2017 - Karlovy Vary

Karlovy Vary leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Patří mezi největší a nejznámější lázeňská města v ČR.

Hlavní turistické cíle: Mlýnská, Tržní kolonáda, Vřídlo, Kostel sv. Máří Magdaleny, Zámecká věž, Návštěvnické centrum Moser, Jan Becher muzeum, Rozhledna Diana, Jelení skok, Svatý Linhart, Goethova vyhlídka aj.

čtvrtek 24. srpna 2017 - Kadaň

Františkánský klášter

Kdysi významné poutní místo nabízí tři zajímavé expozice Městského muzea v Kadani a pyšní se mj. sklípkovými klenbami z roku 1500 a cennými malbami ze 16. a 17. století. Hojně navštěvovaná je i malebná klášterní zahrada, kde se chovají hospodářská zvířata a konají se zde různé kulturní akce.  K vidění je i vinice stojící na původních středověkých viničních terasách. Od roku 1995 je národní kulturní památkou.

Kadaňský hrad

Hrad, založený v pol. 13. st. snad za vlády Přemysla Otakara II., navštívili mj. Václav II. a Karel IV. Za vlády Marie Terezie byl přestavěn na kasárna, dnes zde najdete městskou knihovnu, dům s pečovatelskou službou a městské muzeum.

Radniční věž

Kadaňská dominanta z poč. 16. st. měří bezmála 54 metrů a v rámci prohlídky můžete navštívit její ochoz, který je ozdoben chrličem v podobě psa – k němu se váže pověst o krádeži a trestu. Interiér zaujme kaplí, v jejímž oltáři byly nalezeny mj. ostatky sv. Václava, stejně jako bytem věžného se sklípkovou klenbou.

Mikulovická brána

Gotická věž Mikulovické brány (zvané také Svatá brána) z konce 13. st. je jedinou dosud stojící branou městského opevnění. Průchod brány, kterým při návštěvách projížděli mj. Václav II., Karel IV. nebo Josef II., byl kromě dřevěných vrat zajištěný také kovovou mříží, po jejímž mechanismu se dochovalo kolo od kladky.

Středověká bašta

V baště, která je součástí městského opevnění, můžete navštívit stálou expozici Militaria. Ta je zaměřena na válečnictví a vojenství a díky množství interaktivních prvků je vhodná i pro děti. V patře bašty jsou pravidelně obměňované expozice různých zaměření.

Socha „Orloj“ Pocta Mikulášovi z Kadaně

Roku 1410 sestrojil Mikuláš z Kadaně v Praze unikátní Staroměstský orloj. Roku 2014 byla na jeho počest v Kadani slavnostně odhalena umělecká podoba původního orloje, novodobé dílo Karla Melouna (stroj je v měřítku 2:1 ).

Půjčovna lodiček a šlapadel

Využijte pohled na Kadaň z řeky Ohře. Půjčovna se nachází pod hradem na Nábřeží Maxipsa Fíka – zastávka u Zajícova převisu.

Turistické informační centrum Kadaň

TICK se nachází v tzv. „Egermannově domě“ ve Švermově ul. čp. 7 a nabízí zde rozsáhlé služby pro místní i turisty. K využití je například úschovna kol a zavazadel i půjčovna kol. Je zde také umístěna galerie Karla Havlíčka a výstavní prostory Městské památkové rezervace. 

pátek 25. srpna 2017 – Bečov nad Teplou

V západní části České republiky nedaleko světoznámých lázní Karlovy Vary se na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa nachází malebné městečko Bečov nad Teplou.

Hlavní turistické cíle:  gotický hrad, kostel sv. Jiří, fara, radnice, Mariánský sloup, památné domy.

sobota 26. srpna 2017 - Kadaň

„CÍSAŘSKÝ DEN®“ je tradiční historická městská slavnost, která se koná většinou poslední srpnový víkend v Kadani. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Za hlasitého vyzvánění přivítají občané města krále se svou družinou. Historickou část města ovládnou dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba i pouliční divadlo, šermíři i kouzelníci. Na své si přijdou i milovníci rytířských turnajů a středověkých her.

neděle 27. srpna 2017 - Klášterec nad Ohří

Město Klášterec nad Ohří se nachází na levém břehu řeky Ohře, 36 km východně od světoznámých lázní Karlovy Vary, v místě, kde krásnou přírodní kulisu tvoří rozhraní Krušných a Doupovských hor.

Hlavní turistické cíle: dominantou města je zámek, zámecký park, letohrádek Sala terrena, kostel Nejsvětější Trojice, kostel Panny Marie Utěšitelky, Sedm bolestí Panny Marie, radnice, lázeňský areál Evženie.

Akce v roce 2017

25. 2.  – Masopust

3. 6.  – Narozeniny Maxipsa Fíka (k jakému termínu se přikláníte?)

10. 6. - paRTY ve Františkáně

17. 6. – Kadaňské pivní slavnosti

24. 6. - Vysmáté léto

26. 8. –  CÍSAŘSKÝ DEN

9. – 10. 9. – EHD

23. 9. – VINOBRANÍ

2.12. - ADVENT


Vytvořeno 7.3.2017 15:18:51 | přečteno 3489x | kveta.vitvarova