Vyhledávání

Chrudim 2016

18. - 24. dubna 2016

Chrudim, Historické město roku 2013, Vás srdečně zve k návštěvě svých památek a kulturních akcí.

Pro informace nejen k uvedené nabídce se obracejte na Turistické informační centrum Chrudim.

Turistické informační centrum Chrudim
Stará radnice, Resselovo náměstí 1,
537 01 Chrudim
web: www.chrudimsky.navstevnik.cz
telefon: 469 657 821
mobil: 773 993 333, skype: navstevnik.cz
e-mail: info@chrudim-city.cz

Pondělí 18. dubna

Muzeum barokních soch

Expozice východočeského barokního sochařství je umístěna ve zrekonstruovaných prostorách kostela sv. Josefa v areálu bývalého kapucínského kláštera v Chrudimi. Součástí prohlídky je promítání romantické filmové črty Kamenný příběh. V pondělí 18. dubna nabízí muzeum komentované prohlídky expozice východočeského barokního sochařství v 10 a 15 hodin.
Promítání krátkého videodokumentu o Městské památkové zóně Chrudim k prohlídce Trojrozměrného modelu města na požádání.
Otevírací doba denně 9–17 hodin

Úterý 19. dubna

Divadlo Karla Pippicha

Divadlo Karla Pippicha postavené v letech 1931 – 1934 dle projektu J. Freiwalda a J. Böhma je ukázkou moderního architektonického stylu zvaného konstruktivismus. Divadlo nese jméno slavného chrudimského občana Karla Pippicha (1849 - 1921). Doktor práv Karel Pippich byl dramatickým spisovatelem, hudebníkem, básníkem a z doby jeho působení pochází označení Chrudimi "Athénami východních Čech". V budově divadla se nachází hlavní i malá scéna a výstavní síň, kde probíhají krátkodobé výstavy.

V úterý 19. dubna nabízí Divadlo Karla Pippicha následující program:

Výstavní síň Chrudim
Výstava MICL
Otevírací doba Út-Ne 10–13, 14–17 hodin, vstup zdarma

Hlavní scéna Divadla Karla Pippicha v 19 hodin
Prokletí nefritového škorpióna
Rozkošně bláznivá komedie podle filmu Woodyho Allena o vyšetřovateli pojistných podvodů C.W. Briggsovi. V hlavní roli: Bohumil Klepl. Informace o předprodeji vstupenek na www.chrudimsobe.cz

Středa 20. dubna

Na chrudimském Žižkově náměstí stojí sochy dvou významných českých panovníků Břetislava I. a Karla IV.

V roce 700. výročí narození Karla IV. si Chrudim „největšího z Čechů“ připomene několikrát. Ve středu 20. dubna to bude prostřednictvím odborné přednášky:

Karel IV. a Chrudim

Přednáška dr. Jana Frolíka (Archeologický ústav Akademie věd ČR) při příležitosti letošního 700. výročí narození „Otce vlasti“ o vztahu Karla IV. a města Chrudim.
Muzeum barokních soch v 17.30 hodin

Čtvrtek 21. dubna

Městská památková zóna Chrudim

Jedna z největších památkových zón ve východních Čechách má zachovanou středověkou strukturu s památkově významnou zástavbou se starými hradbami. Turistické informační centrum Chrudim zajišťuje pro návštěvníky města nabídku prohlídkových tras po městě s průvodcem i bez něj. Vydejte se i Vy po stopách chrudimské historie a objevte krásy našich památek v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, Mydlářovským domem, rodným domem Josef Ressla a dalšími.
Navštívit můžete také Regionální muzeum Chrudim nebo Muzeum loutkářských kultur.

Pátek 22. dubna

Festival Athény východních Čech
Festival klasické hudby, na který se sjíždějí mladí umělci z celé republiky, začíná v pátek 22. dubna zahajovacím koncertem DAGMAR PECKOVÉ a Filharmonie Hradec Králové ve Velkém sále Muzea. Festivalový program pokračuje v sobotu i v neděli. Informace o předprodeji vstupenek na www.chrudimsobe.cz

Sobota 23. dubna

Královské věnné město Chrudim v době Karla IV.
V sobotu 23. dubna dopoledne zveme návštěvníky města Chrudim na kulturně-historický program na Resslově náměstí, který představí Chrudim doby Karla IV. Návštěvníci se mohou těšit na středověké tržiště, pouliční divadlo, hudební vystoupení a dobové kostýmované scény ze života města.

Neděle 24. dubna

Swingové odpoledne v Klášterních zahradách

Od 14 hodin zvou k poslechu swingových melodií Mladý týnišťský big band, Black Buřiňos Týniště nad Orlicí, Taneční a dechový orchestr ZUŠ Chrudim a další hosté.
Vstup na akci je volný.


Vytvořeno 11.1.2016 8:57:05 | přečteno 3802x | kveta.vitvarova