Vyhledávání

TOP týden 2015 - Jilemnice

cyklovýlet 3

13.7. - 19.7.2015

Výstavy Krkonošského muzeum v průběhu TOP týdne.

Výstavu obrazů akademického malíře Jiřího Boudy. Jeho půvabné krajiny, železniční motivy i poetické výjevy z každodenního života snad ani nemusíme představovat. Vernisáže se umělec osobně zúčastní.

Výstava Za krásou modrotisku.

Návštěvníci se seznámí nejenom s historií a výrobou těchto oblíbených textilií, ale ručně vyráběný modrotisk si zde mohou i zakoupit. Půvabná výstava, připravená ve spolupráci s Muzeem textilu v České Skalici.

Sladké okouzlení.

Výstava současných cukrářských výrobků, jež si na prestižních mezinárodních výstavách vybojovaly medaile. Expozice bude doplněna historickými materiály.

po 13. 7. 2015 Prohlídky radniční věže.

Ve středověku stávala na místě radnice rychta. „Radní dům“ se v Jilemnici poprvé připomíná v souvislosti s požárem města roku 1634, kdy byl spolu s dalšími staveními zničen. Jistě byl poté obnoven, ale o jeho podobě či fungování se bohužel nic nedochovalo. Jako datum založení současné radnice se v literatuře uvádí rok 1781. Radnice několikrát vyhořela a také její vzhled byl v minulosti mnohokrát pozměněn. Nyní můžeme zahlédnout její klasicistní podobu. V budově se dnes nachází Městský úřad Jilemnice.

Během prohlídky Vám představíme unikátní opakovací stroj, který z radniční věže nad Jilemnicí rozezní každý den 1020 úderů.

út 14. 7. 2015 Cyklovýlet k Martinickým rybníkům

Informační centrum Jilemnice si pro Vás tentokrát připravilo cylkovýlet , který je určen pro rodiny s dětmi. Její délka je 16 kilometrů a je bezproblémově sjízdná i na trekovém kole.Okolo Martinických rybníků vede zajímavá naučná stezka a jeden z rybníků je vhodný na koupání.

st 15. 7. 2015 Krakonošovy letní podvečery

Krakonošovy letní podvečery 2015 budou tradičně probíhat v prostoru jilemnického Masarykova náměstí a areálu zámeckého parku. Součástí kulturního programu je také řemeslný trh a bohatá nabídka občerstvení včetně krkonošských specialit.  

Ve středu 15. července bude program zahájen v 16 hodin na náměstí, kde se představí dechová a country hudba. Poté budou diváci moci shlédnout v areálu zámeckého parku taneční a divadelní vystoupení. Divadelní soubor Loutkáček představí v zámeckém parku zbrusu novou pohádku nejen pro nejmenší diváky jejich rodiče, ale pro všechny, kteří se s pohádkou rádi vracejí do dětských let.

 Dále se uskuteční  ukázku cvičení Sokola a také koncert klasické hudby.

čt 16. 7. 2015 Krakonošovy letní podvečery

Ve čtvrtek 16. července bude program probíhat po celou dobu na jilemnickém Masarykově náměstí. Zahájení je od 16 hodin. Kromě tradiční dechové hudby bude pro diváky připraveno loutkové představení pro děti, vystoupení pěveckého sboru a dvou regionálních rockových kapel.

pá 17. 7. 2015 Krakonošovy letní podvečery

V pátek 17. července se opět na náměstí představí od 16 hodin dechová hudba, taneční vystoupení dětí z mateřské a základní umělecké školy, spolek jilemských paní a dívek a dvě rockové kapely. V tento den bude součástí programu také vystoupení polského partnera – města Karpacz.

so 18. 7. 2015 Krakonošovy letní podvečery

V sobotu 18. července proběhne zahájení již ve 14 hodin. Program je připraven tak, aby si vybrali diváci všech věkových kategorií a žánrů. Od dechové hudby, přes vystoupení pro děti a pěvecký sbor až k moderní hudbě v podání regionálních kapel. Hostem letošního ročníku je zpěvák Ondřej Ruml a závěr celého festivalu bude patřit kapele Hudba Praha.

ne 19. 7. 2015 Cyklovýlet  Jilemnice - Rezek - Dvoračky - Harrachov - Orle - Jizerka - Albrechtice - Tanvald - Stanový - Jesenný - Helkovice - Škodějov - Jilemnice 

Informační centrum Jilemnice si pro Vás tentokrát připravilo cylkovýlet pro opravdové milovníky cyklistiky. Místa, která navštívíme, jsou pro značnou část lidí neznámá, i když od Jilemnice nejsou tak daleko. Přestože se jedná o nejdelší a nejnáročnější výlet, jeho trasa měří 95 km, je tento výlet velmi zajímavý.  Od informačního centra se přesuneme do Hrabačova na cyklobus, který vyveze nás do osady Rezek. Z Rezku už pojedeme pouze na kole.

 

IOP Jilemnice

podvečery 2

podvečery 2

 
cyklovýlet 2

cyklovýlet 2

 
Podvečery

Podvečery

 
cyklovýlet

cyklovýlet

 
podvečery 3

podvečery 3

 
prohlídky věže

prohlídky věže

 
cyklovýlet 3

cyklovýlet 3

 
Plakát 2017

Plakát 2017

 
 
Vytvořeno 30.4.2015 13:29:53 | přečteno 2777x | kveta.vitvarova