Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Vyhledávání

Vyhodnocení soutěží - Historické město roku 2020 a Památka roku 2020 - 22.6.2021

V úterý 22. června v Národním muzeu v Praze - Panteon, proběhne vyhodnocení soutěží, vy můžete sledovat přímý přenos a to od 10 hodin – udělování titulu Památka roku 2020 a od 14 hodin – udělování titulu Historické město roku 2020.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2051152?h=f3d7db8e01c8442279ecb49aaf634f30

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2051154?h=3697c0fd5fcd18e625ca4e275df00500

Na letošní slavnostní setkání byli vzhledem k aktuálním opatřením bohužel pozváni pouze krajští vítězové a účastníci soutěže, kteří potvrdili svoji účast.

Vstup bude umožněn pouze těm, kteří budou na jmenném seznamu u hostesek. Ti musí dodržovat aktuální nařízení vlády.

Věříme, že příští rok se těchto slavnostních setkání budeme moci účastnit opět všichni.


Krajští vítězové soutěže o titul Historické město roku 2020

Jihočeský kraj - Prachatice
Jihomoravský kraj - Ivančice
Karlovarský kraj - Cheb
Kraj Vysočina – Havlíčkův Brod
Královéhradecký kraj - Opočno
Liberecký kraj - Dubá
Moravskoslezský kraj – Frenštát pod Radhoštěm
Olomoucký kraj – Olomouc
Pardubický kraj – Vysoké Mýto
Praha - MČ Praha 1
Plzeňský kraj - Horažďovice
Středočeský kraj – Kutná Hora
Ústecký kraj - Žatec
Zlínský kraj - Holešov

 Všechny informace na https://www.historickasidla.cz/cs/soutez-historicke-mesto-roku/historicke-mesto-roku-2020.html  


Krajští vítězové soutěže Památka roku 2020

1.kategorie – malá (obnova do 2 mil. Kč)

1.Jihočeský - Kaple Nanebevzetí Páně, Trhové Sviny
2.Královéhradecký - Tradiční dům Kodymova 24, Opočno
3.Moravskoslezský - Městský dům Pod Františkem, Příbor
4.Olomoucký – Gloriet, Moravský Beroun
5.Pardubický - Oltářní obraz Petra Brandla – Nanebevzetí Panny Marie v kostele sv. Vavřince, Vysoké Mýto
6.Plzeňský - Zámek č. p. 11 a 12 (areál), Horažďovice
7.Praha - Barokní studna - kovová část, Praha 1
8.Středočeský - Bašta č. 8 u evangelického kostela, Čáslav
9.Ústecký - Městský dům U pěti panen, Litoměřice
10.Vysočina - Socha sv. Šebestiána, Třebíč
11.Zlínský - Socha p. Marie, Kroměříž

2.kategorie – velká (obnova nad 2 mil. Kč)

1. Jihomoravský - Letohrádek Portz, Mikulov
2.Karlovarský - Sadová kolonáda, Karlovy Vary
3.Královéhradecký – Kostnice, Opočno
4.Liberecký - Sušárna chmele v Dubé
5.Moravskoslezský - Konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, Opava
6.Olomoucký - Olomoucká radnice, Olomouc
7.Pardubický - Chalupy Betlém, Hlinsko
8.Plzeňský - Kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce, Klatovy
9.Středočeský - Vlašský dvůr a přilehlý park pod Vlašským dvorem, Kutná Hora
10.Ústecký - Mederův dům, Žatec
11.Vysočina - Větrný mlýn, Třebíč
12.Zlínský - Zámek Napajedla


18.6.2021 16:46:50 - aktualizováno 18.6.2021 16:50:46 | přečteno 277x | kveta.vitvarova
 

Navigace

 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load