Vyhledávání

Dny evropského dědictví v ČR - 2023

Dny evropského dědictví v České republice proběhnou 9. – 17. září 2023. Národní zahájení se koná v sobotu 9. září v 11.00 hodin v Poděbradec. Národní téma EHD v ČR: Život v památkách. Dny evropského dědictví (European Heritage Days - EHD) se v Evropě konají od roku 1991 pod záštitou Rady Evropy a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským podnětům.Vše na www.ehd.cz .


Dny evropského dědictví (European Heritage Days - EHD) se v Evropě konají od roku 1991 pod záštitou Rady Evropy a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským podnětům.

Dny evropského dědictví jsou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií aknihoven, technických památek a militarií, budov, objektů a i dalších prostor, v nichž všech je uchováváno neuvěřitelně rozsáhlé množství sbírkových fondů a movitého kulturního dědictví. V České republice se nezpřístupňují jen oficiálně prohlášené kulturním památky, ale otevírají se i desítky dveří soukromých a veřejných budov (radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.), které nebývají přístupny veřejnosti vůbec nebo pouze příležitostně a částečně.

Již je přihlášeno téměř 600 objektů - naleznete v Katalogu na www.ehd.cz .


Vytvořeno 17.8.2023 12:27:10 - aktualizováno 17.8.2023 12:54:32 | přečteno 166x | kveta.vitvarova