Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Vyhledávání

Nositel tradice lidových řemesel

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2016

ikona souboruJosef Fidler (*1972), Hlinsko - ruční tkalcovství – výroba žinylky

ikona souboruJiří Rücker (*1955), Pečky - řezbář perníkových forem


Titul Nositel tradice lidových řemesel 2001 – 2015

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2015

Josef Fryzelka, Vlachovice, obor zpracování dřeva – tradiční bednářství 

Jiří Honiss, České Budějovice, obor – podmalba na skle

Ing. Josef Komárek, Hradec Králové, obor řezbářství – řezba králických figurek a betlémů

Aleš Uherka, Bystré u Poličky, obor – tradiční kolářství

Božena Vráželová, Nový Hrozenkov, obor – výroba štípaných holubiček

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2014

Růžena Kozumplíková – obor – zpracování a pletení z orobince

Marie Pyrchalová - obor - bílá zuberská výšivka

Miroslav Urban - obor - ruční tkalcovství

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2013

Jarmila Vítoslavská, Troubky, obor výroba tradičních hanáckých krojů

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2012

Josef Hrůza, Kyšice, obor zpracování dřeva – tradiční bednářství

Josef Nosek, Roprachtice, obor zpracování dřeva – výroba ohýbaných sání

David Stejskal, Pardubice ,obor zpracování dřeva – tradiční tesařské technologie

Miroslav Stecher, České Budějovice, obor výroba lidových hudebních nástrojů – českých dud a fanfrnochů

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2011

Antonín Hájek, Uherské Hradiště, obor soustružení dřeva a zdobení vyléváním kovem

Zuzana Hartlová, Tupesy, obor výroba lidové fajánse tupeského typu

Richard Mlýnek, Opava, obor tradiční pokrývání střech břidlicí

Zuzana Tilajcsiková, Veltrusy, obor tradiční košíkářství

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2010

Augustin Krystyník, Nový Hrozenkov, obor zpracování dřeva – kolářství

Alfred Stawaritsch, Kostelec na Hané, obor zpracování kovu – tradiční kovářství

Milan Strmiska, Mešovice, obor zpracování rohoviny a perleti

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2009

Božena Habartová, Uherské Hradiště, obor výroba mužských lidových krojů

František Mikyška, Petrovice u Sedlčan, obor sekernictví

Karel Hanák, Hodonín, obor výroba habánské fajánse

Ladislav Chládek, Výprachtice, obor výroba hraček štípaných ze soustruženého bloku

Vít Kašpařík, Velké Karlovice, obor výroba hudebních nástrojů

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2008

Pavel Číp, Zubří, obor výroba hudebních nástrojů

Ludmila Dominová, Hluboká nad Vltavou, obor výšivka z rybích šupin

Eva Minksová, Velká nad Veličkou, obor horňácká výšivka

František Pavlica, Hroznová Lhota, obor výroba a hotovení doškové krytiny

Marie Skrežinová, Zlechov, obor výroba textilních květin, vonic a věnců

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2007

František Tureček, Kostice, obor výroba krojové obuvi

Iveta Dandová, Mnichovo Hradiště, obor výrobky pletené z orobince

Hana Buchtelová, Malá Vrbka, obor ruční tkaní na tkalcovském stavu

Rozálie Blažková, Osvětimany, obor výrobky pletené z kukuřičného šustí

Blanka Mikolajková, Rožnov pod Radhoštěm, obor pletení na rámu – krosienka

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2006

Jaroslav Sucháček, st., Lhota u Vsetína, obor ruční výroba kamenných brousků

Josef Hruška, Valašské Meziříčí, obor tradiční kovářství

Ludmila Kočišová, Vnorovy, obor výroba figurek z kukuřičného šustí

Dana Ptáčková, Morkovice, obor práce z vrbového proutí a pedigu

Miloslava Zatloukalová, Brodek u Konice, obor práce z lýka a slámy

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2005

Josef Janulík, Josefov, obor výroba tradiční lidové obuvi

Drahomír Smejkal, Jihlava, obor ruční výroba pilníků a rašplí

Jiří Ondřej, Zubří, obor výroba březových metel

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2004

František Joch, Strážnice, obor lidový modrotisk

Štefan Kanaloš, Ostrava, obor dlabané dřevo

Jiří Myška, Hlinsko, obor sekernictví

Jarmila Oharková, Tišnov, obor ruční tkaní

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2003

Josef Kopčan, Valašská Bystřice, obor tesařské a sekernické zpracování dřeva

Zdeněk Kubák, Strmilov, obor tradiční tkaní látek

Oldřich Kvapil, Hořice, obor řezbář reliéfních forem na perník

Milan Macho, Suchdol nad Lužnicí, obor pletení z loubku

Petr Stoklasa,  Velké Karlovice, obor hotovení štípaných holubiček

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2002

Zdeněk Bukáček, Krouna, obor soustružené hračky

Jiří Danzinger, Olešnice na Moravě, obor tradiční modrotisk

Jana Juřicová, Vigantice, obor bílé vyšívání

Ivo Nimrichter, Kyjov, obor černá hrnčina

Miloslav Trefanec, Klatovy – Čínov, obor tradiční kovářství

Nositelé tradice lidových řemesel roku 2001

Jiří Drhovský, Týn nad Vltavou, obor hotovení dřevěných hraček

Antonín Moštěk, Vlčnov, obor lidová fajáns

Ladislav Rejent, Proseč u Skutče, obor zdobení dřeva vybíjením

Stanislav Štěpánek, Morkovice, obor pletení z proutí

Rudolf Volf, Koloveč, obor lidová hrnčina

  

12.5.2014 12:33:01 - aktualizováno 3.8.2016 9:35:43 | přečteno 4625x | kveta.vitvarova
 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load